Geen asielzoekers opvang in Centrum Breda
We willen de koepel terug ! |
/ #491 Eritrea: Een ander verhaal2014-08-22 14:12Het COA en vluchtelingenwerk geven duidelijk een eenzijdig beeld. Gelukkig gaat dit er bij onze politici in als zoete koek (want daar kan je stemmen mee scoren en op een gemakkelijke manier je maatschappelijke betrokkenheid laten zien ) en verder neemt toch niemand de moeite om iets echt uit te zoeken.
De belangrijkste reden die Eritreërs hebben om het land te verlaten is de dienstplicht. Meseret Bahlbi, van de Eritrese Vereniging Amsterdam en Omgeving (EVAO), heeft via nu.nl het bestaande beeld van de Eritreërs als politieke vluchtelingen genuanceerd. Hij erkent de problematiek in zijn land van herkomst, maar benadrukt dat bijna alle Eritrese asielzoekers zeer trots zijn op hun land. De asielzoekers uit Eritrea zijn volgens hem geen politieke vluchtelingen, maar simpelweg op zoek naar een beter leven in Europa. Naar westerse maatstaven is het Eritrese regime volgens Bahlbi wellicht dictatoriaal, maar, zo stelt hij, Eritreërs begrijpen dat door de "Ethiopische bezetting" de laatste jaren andere normen gelden. Zo begrijpt de bevolking dat de dienstplicht voor onbepaalde tijd wordt verlengd "omdat Eritrea verdedigd moet worden". "In Eritrea is sprake van een crisissituatie. Een deel van het land wordt illegaal bezet en er gelden sinds 2009 zware sancties tegen Eritrea. De regering heeft geen andere keuze dan militarisering", aldus Bahlbi. De dienstplicht is, zo beaamt Bahlbi, wel een belangrijke reden voor Eritreërs om hun geluk elders te zoeken. Ook de economische gevolgen van de sancties vormen volgens Bahlbi een belangrijke reden voor Eritreërs om te vertrekken.
Vrees voor vervolging is volgens Bahlbi niet iets dat leeft onder de Eritrese bevolking, en het beeld dat elke gevangene wordt opgesloten in een container onder de grond is in zijn ogen incorrect. Niet op de vlucht voor oorlog, niet politiek vervolgd, maar eenvoudig een kwestie van dienstplicht ontlopen en ergens meer geld kunen verdienen. We weten inmiddels dat onze wethouder Patrick van Lunteren ook actief dienst heeft geweigerd en nu fortuinlijk in het Ginneken woont. Wellicht vandaar zijn vergaande sympathie ? Ik zeg gewoon stoppen met die onzin. De koepel weer in gebruik nemen als gevangenis en een paar van die 12.000 wachtende veroordeelden erin stoppen en alle medewerkers van de dji terug aan het werk. Da's pas goed voor de lokale economie en zal ons een hoop geld en overlast besparen !! Zo moeilijk is dat toch niet burgemeester ? Wel mee demonstreren tegen sluiting en nu langs de andere kant heel Breda een oor aannaaien ! Bravo. Een echte (PVDA) bestuurder. |
|
Respecteer de euthanasiewet
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Geen azc in dedemsvaart
1125 Gemaakt: 2025-03-06
Geen AZC aan de Rheezerweg/Twenteweg in Hardenberg!
825 Gemaakt: 2025-03-06
Geen boerkini in Kortrijk
726 Gemaakt: 2025-03-04
Open Brief aan het Gentse College van burgemeester en schepenen
1055 Gemaakt: 2025-02-27
Geen nieuw AZC in Hardenberg – Tijd voor een eerlijke verdeling!
547 Gemaakt: 2025-03-07
Duurzame toekomst Acaciastraat
322 Gemaakt: 2025-03-04
Stop uitbreiding kruispunt R11/Prins Boudewijnlaan-Red de berm, onze leefbaarheid en gezondheid
366 Gemaakt: 2025-02-21
AZC Hoogenweg en omstreken NEE
248 Gemaakt: 2025-03-08
Bidden op school
225 Gemaakt: 2025-03-05
GEEN 54 WINDMOLENS IN HET BERGHERBOS
180 Gemaakt: 2025-03-09
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1095 Gemaakt: 2024-07-07
Kraamzorg moet blijven voortbestaan
664 Gemaakt: 2025-02-25
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
15162 Gemaakt: 2025-01-19
🛑 NEE TEGEN HET VERBOD OP AROMA’S IN VAPEPRODUCTEN IN BELGIË! 🛑
1147 Gemaakt: 2025-02-04
Zeg NEE tegen AZC Dedemsvaart
71 Gemaakt: 2025-03-06
Bezwaarschrift i.v.m. goedkeuring voorlopige vaststelling rooilijnplan dd. Zitting van maandag 17 februari 2025 op de gemeenteraad te Hulshout
65 Gemaakt: 2025-03-05
Pils Is Veel Te Duur
10443 Gemaakt: 2025-01-22
Hangplek jongeren Haarlem Slachthuisbuurt/ Parkwijk/ Zuiderpolder
50 Gemaakt: 2025-03-05
STOP DE WOLF IN FRIESLAND!
2522 Gemaakt: 2025-02-16
Behoud en Creëer Losloopgebieden voor Honden in Ede
1613 Gemaakt: 2025-02-18