Geen asielzoekers opvang in Centrum Breda

buurtbewoner

/ #1116 Bericht aan de webbeheerder / contact beheergroep

2015-05-01 06:33

Geachte webbeheerder,

Heeft u contact met de beheergroep ? Wij - als omwonenden - horen of zien hier niets van. Ook vanuit de kant van de gemeente is het absoluut stil. Er wordt nb meer en beter gecommuniceerd over het rooien van een boom dan over de gang van zaken bij het azc.

In dit verband willen wij u het volgende vragen. Indien mogelijk wilt u dan aan de beheergroep het volgende vragen en de eventuele antwoorden via deze site verspreiden ?

1) De laatste tijd zijn er opmerkelijk meer (alleenstaande) Afrikaanse mannen die in de binnenstad rondhangen. Kan iemand bevestigen dat het COA zich nog steeds houdt aan de afspraken met de gemeente omtrent de verdeling gezinnen - alleenstaande mannen ?

2) Er is een (bijna) incident geweest op de Vierwindenstraat waar een Afrikaanse man met een gele fleecetrui en verwilderde blik in de ogen rakelings langs alle auto's liep en bij een auto een spiegel omklapte. De automobilist in kwestie (en omstanders) durfdende man hierop niet aan te spreken, omdat de man in duidelijk verwarde staat leek. Mogelijk (en zeer waarschijnlijk) gaat het hier om een bewoner van het AZC. Waar het om gaat is of er op dit moment sterk getraumitiseerde (Afrikaanse) mannen in het azc zijn opgenomen die vanwege hun trauma's mogelijk een gevaar voor de omgeving zijn, en zo ja, hoe het COA / de gemeente mogelijke escalatie denkt te voorkomen. Er is immers geen sprake van 'meer blauw op straat '.

3) Is de gemeente al plannen aan het ontwikklen omtrent het toekomstig gebruik van de koepel ivm verloop van de eerste termijn van 1 jaar ?