Geen asielzoekers opvang in Centrum Breda
Gast |
/ #1128 Buren, het is dus al vaker gebeurd!! Recent een motie van wantrouwen tegen SP AZC wethouder van Lunt2015-05-07 16:31BREDA - VVD, D66 en Trots/Opa hebben een motie van afkeuring ingediend tegen wethouder Van Lunteren (SP). De partijen deden dit omdat ze van mening zijn dat de wethouder informatie heeft achtergehouden voor de gemeenteraad. 19 raadsleden stemden voor de motie en 19 tegen, wat inhoudt dat de stemmen staken. Op een ander moment wordt de motie opnieuw in stemming gebracht. Aanleiding voor de motie, een middel om flinke kritiek te uiten, was een brief over een onderzoek bij de Belastingsamenwerking West-Brabant die de gemeenteraadsleden onder ogen kwam. Een brief die de gemeenteraad in Bergen op Zoom wel van het college van B&W kreeg, maar de Bredase raad niet. Dat schoot in het verkeerde keelgat, juist omdat de wethouder in een commissievergadering op 5 maart heeft gezegd dat er geen schriftelijke rapportage bestond waarin de resultaten van het onderzoek naar de problemen bij de BWB zijn vastgelegd. Daar werd door raadslid Van het Hof (D66) toen naar gevraagd. Wethouder vindt dat hij niets heeft achtergehouden Onlangs voerde de gemeenteraad nog een gesprek over hoe er om moet worden gegaan met verbonden partijen, waar de BWB er één van is. Toen heeft de gemeenteraad duidelijk gemaakt goed geinformeerd te willen worden. Volgens de drie partijen die donderdagavond een motie indienden is daar dus geen gehoor aan gegeven. Raadsfracties verdeeld over handelen wethouder "Hier wordt wederom het beeld geschetst dat er informatie wordt achtergehouden", zei een geagiteerde Bas Maes (SP). "Van elke ruis wordt nu iets groots gemaakt terwijl dat niet nodig is. Ik denk dat we zo snel mogelijk hierover moeten overleggen", vond hij. De SP'er vond de motie 'nergens op slaan'. Ook het CDA en de PvdA waren niet overtuigd. "Blijkbaar hebben ze in Bergen op Zoom andere afspraken over informatie. In onze beleving zijn we mondeling geinformeerd en de wethouder heeft aangegeven in gesprek te gaan met ons hierover. We steunen de motie dus niet."
D66 en VVD noemden de reactie van de wethouder en de SP 'tekenend'. "Van een kritische partij zijn ze een schoothondje van het college geworden", zei Patrick Ernst." D66 vond de gang van zaken 'teleurstellend'. Op een ander moment wordt er nog eens gestemd over de motie. |
|
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Respecteer de euthanasiewet
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Geen azc in dedemsvaart
1157 Gemaakt: 2025-03-06
Geen AZC aan de Rheezerweg/Twenteweg in Hardenberg!
835 Gemaakt: 2025-03-06
Geen boerkini in Kortrijk
731 Gemaakt: 2025-03-04
Open Brief aan het Gentse College van burgemeester en schepenen
1064 Gemaakt: 2025-02-27
Zeg Nee - Geen AZC in de gemeente Hardenberg – Tijd voor een eerlijke verdeling!
587 Gemaakt: 2025-03-07
GEEN 54 WINDMOLENS IN HET BERGHERBOS
396 Gemaakt: 2025-03-09
Duurzame toekomst Acaciastraat
325 Gemaakt: 2025-03-04
Stop uitbreiding kruispunt R11/Prins Boudewijnlaan-Red de berm, onze leefbaarheid en gezondheid
375 Gemaakt: 2025-02-21
AZC Hoogenweg en omstreken NEE
261 Gemaakt: 2025-03-08
Bidden op school
229 Gemaakt: 2025-03-05
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1106 Gemaakt: 2024-07-07
Kraamzorg moet blijven voortbestaan
664 Gemaakt: 2025-02-25
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
15167 Gemaakt: 2025-01-19
Zeg NEE tegen AZC Dedemsvaart
77 Gemaakt: 2025-03-06
🛑 NEE TEGEN HET VERBOD OP AROMA’S IN VAPEPRODUCTEN IN BELGIË! 🛑
1150 Gemaakt: 2025-02-04
Bezwaarschrift i.v.m. goedkeuring voorlopige vaststelling rooilijnplan dd. Zitting van maandag 17 februari 2025 op de gemeenteraad te Hulshout
68 Gemaakt: 2025-03-05
Pils Is Veel Te Duur
10447 Gemaakt: 2025-01-22
Stop herstructurering Ronda Gosaplein!! Eerst een totaal verkeersplan voor heel Goes!
234 Gemaakt: 2025-02-23
Hangplek jongeren Haarlem Slachthuisbuurt/ Parkwijk/ Zuiderpolder
50 Gemaakt: 2025-03-05
Please, protect our children in Europa against free online porn!
139 Gemaakt: 2023-06-07