Zeg nee tegen azc Brunssum
Stop de opmars van EXTREEM RECHTS |
/ #2199 Zo kan het ook:2015-11-27 18:31Akkoord: huisvesting voor 24.000 vluchtelingenVANDAAG, 10:39
ANP / HUISMAN MEDIA
Het kabinet, gemeenten en provincies hebben een akkoord bereikt over de huisvesting van 24.000 vluchtelingen met een verblijfsvergunning. Gemeenten gaan snel zorgen voor sobere, tijdelijke woningen voor 14.000 vluchtelingen. Later komt er huisvesting voor nog eens 10.000 mensen die niet meer in een asielzoekerscentrum thuishoren. In totaal gaat het om zo'n 3500 nieuwe woningen waar steeds minimaal vier mensen in worden ondergebracht. Links- of rechtsomDe drie partijen hopen op deze manier de doorstroom weer op gang te brengen. Nu houden mensen met een verblijfsvergunning nog vaak plekken voor nieuwkomers bezet, omdat er onvoldoende woningen zijn. Landelijk en regionaal worden afspraken gemaakt over de gemeenten waar de nieuwe woningen moeten komen. Gemeenten die zich zich niet aan de afspraken houden, krijgen een boete. Hoe die regeling eruit gaat zien, moet nog worden uitgewerkt. Volgens voorzitter Van Zanen van de Vereniging Nederlandse Gemeenten (VNG) moet iedereen links- of rechtsom aan de afspraken meewerken. NoodopvangPer provincie komen er volgend jaar 2500 plekken in de noodopvang bij. De provincies krijgen daar ook de regie over. De gemeentelijke crisisopvang voor 72 uur kan dan verdwijnen. Daarmee moet er een einde komen aan het 'het gesleep' met asielzoekers van de ene sporthal naar de andere. Gemeenten krijgen met terugwerkende kracht over dit jaar veel meer geld voor de noodopvang voor 72 uur. De vergoeding van gaat van 40 naar 100 euro per persoon per nacht. Verder krijgen gemeenten flink veel extra geld voor investeringen in de integratie van vluchtelingen. Het bedrag gaat van 1000 naar 2370 euro per persoon. Dat gaat onder meer naar taallessen. "We willen dat de apotheker uit Aleppo hier een bijdrage komt leveren in plaats van gefrustreerd ergens te zitten wachten", zei vicepremier Asscher. Onderdeel van het akkoord is ook dat mensen met een vergunning een participatieverklaring moeten tekenen, waardoor ze vanaf dag één op de hoogte zijn van belangrijke waarden in de Nederlandse samenleving. |
|
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Respecteer de euthanasiewet
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Nee tegen AZC VLD-Holy
4112 Gemaakt: 2025-04-08
Steun de Buurderij in Gent (Baarle)!
744 Gemaakt: 2025-04-08
Veilig oversteken Minckelerstraat Anna’s Hoeve
186 Gemaakt: 2025-04-14
Teken voor behoud van het Betonbos!
256 Gemaakt: 2025-04-04
Kortsnuiten Blijven Bestaan
1991 Gemaakt: 2024-10-23
Geen moskee Barendrecht
3689 Gemaakt: 2025-03-24
Pils Is Veel Te Duur
10658 Gemaakt: 2025-01-22
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1744 Gemaakt: 2024-07-07
GEEN hoogspanningscabine op buurtparking aan de hoofdingang GO-Flora School te Merelbeke-Melle
79 Gemaakt: 2025-04-08
Red de Sfeer van Bosrijk in de Efteling – Stop met het Kille Moderniseren!
78 Gemaakt: 2025-04-08
Verzoek heroverweging woningbouwplannen Borkerhout Noord
64 Gemaakt: 2025-04-08
Laat de loempiakraam van MaiSon Vietnamese Specialiteiten op Binnenwegplein 20 in Rotterdam Centrum staan en sluit de kraam NIET!
22602 Gemaakt: 2020-06-30
Klacht renovatie De venen
57 Gemaakt: 2025-04-10
Verkeersveiligheid voor de Olmendreef - Voorkom ongelukken, bescherm onze kinderen!
458 Gemaakt: 2025-03-24
Wij willen Ann Desair niet terug als directrice!
50 Gemaakt: 2025-04-14
the missing link moet blijven
50 Gemaakt: 2025-04-10
Kip van het Haasje terug op de oude plek!
49 Gemaakt: 2025-04-10
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
2437 Gemaakt: 2024-11-23
Bezwaar tegen padelbanen naast begraafplaats
31 Gemaakt: 2025-04-10
🛑 NEE TEGEN HET VERBOD OP AROMA’S IN VAPEPRODUCTEN IN BELGIË! 🛑
1394 Gemaakt: 2025-02-04