Zeg nee tegen azc Brunssum
Stop de opmars van EXTREEM RECHTS |
/ #2346 Het ware gezicht van Extreem Rechts2015-12-01 22:13De vrijheden van Obama, Franciscus en Humberto TanIk heb veel bewondering voor Barack Obama en Paus Franciscus. Als buitenstaander komen zij op mij over als sympathieke vooruitstrevende leiders. Een rol die onmogelijk perfect is te vervullen binnen een conservatieve administratie. Nee, een fan van de Amerikaanse politiek of de katholieke kerk, dat zal ik niet snel worden. Waarschijnlijk is het juist dit contrast dat deze mensen in mijn ogen zo laat schitteren. Je kunt de koers van een conservatieve massa alleen beïnvloeden door dit heel voorzichtig aan te pakken. Spreek je niet te resoluut uit tegen de huidige gang van zaken voordat de tijd er rijp voor is. Doe volgzaam mee met heersende tradities, en bekijk van moment tot moment wanneer de tijd rijp is voor idealen. Als Obama geen christen was, zou het dan denkbaar zijn dat hij president van de Verenigde Staten was geworden? Ik herinner me nog hoe een kerkelijke voorman van zijn gemeenschap de media moest overtuigen dat Obama toch echt wel overtuigd christen was. Fox News en de Tea Party deden (en doen) niets liever dan hem afschilderen als anti-christelijk. Een anti-christen met als tegenstrijdige agenda hun Amerika om te toveren tot zowel een Sodom en Gomorra als een islamitische shariastaat. Nu wil ik niet beweren dat Obama geen christen is. Dat kan me ook weinig schelen trouwens. Wel durf ik de stelling aan dat een humanistische president in de VS weinig kans maakt. Wijk je teveel af van de standaard, dan kun je het vergeten bij de massa. En in dat opzicht is Nederland geen haar beter. Zoals de Verenigde Staten o.a. hun christensuperieuriteit, wapenwetten en institutionele homofobie kenden, vinden we in Nederland Zwarte Piet als achterlijk onderdeel van de mainstream cultuur. Een merkwaardigheid waar we door traditie blind voor zijn geworden. Alle oprechte onschuld bij het merendeel van de fans ten spijt – dit zijn geen mensen met racistische bedoelingen. Onze minister-president maakt zich er in deze discussie nogal zwakzinnig van af met een: “Zwarte Piet is zwart en dat kan ik niet veranderen. Zo heet hij nu eenmaal“. Maar in een vrije democratie gaat de landelijke politiek (gelukkig) niet over cultuur, zelfs niet als deze nogal merkwaardige kenmerken heeft. Veel meer macht hebben de mainstream media. Een voorbeeld daarvan is RTL Late Night presentator Humberto Tan. Naar aanleiding van zijn oproep tot het aanpassen van Zwarte Piet noteert nu.nl :
Zelfs met zijn voorzichtige bewoordingen zal hij veel ongenuanceerde kritiek over zich heen krijgen. Hopelijk is zijn achterban wel bereid naar zijn argumenten te luisteren, omdat hij in tegenstelling tot ondergetekende tenminste nog “voorstander is van het sinterklaasfeest”. Bevindt Tan zich met deze handreiking nog binnen de geaccepteerde marges van ons traditionele volk? Joep vindt het kerstfeest met de jodelende Coca-Cola-man overigens net zo’n debiele traditie als het sinterklaasfeest.
|
|
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Respecteer de euthanasiewet
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
GEEN 54 WINDMOLENS IN HET BERGHERBOS
1634 Gemaakt: 2025-03-09
Geen azc in dedemsvaart
1363 Gemaakt: 2025-03-06
Geen AZC aan de Rheezerweg/Twenteweg in Hardenberg!
1070 Gemaakt: 2025-03-06
Zeg Nee - Geen AZC in de gemeente Hardenberg – Tijd voor een eerlijke verdeling!
847 Gemaakt: 2025-03-07
Open Brief aan het Gentse College van burgemeester en schepenen
1232 Gemaakt: 2025-02-27
AZC Hoogenweg en omstreken NEE
303 Gemaakt: 2025-03-08
Red onze prachtige oude boom in Vreewijk!
302 Gemaakt: 2025-03-10
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1221 Gemaakt: 2024-07-07
Ploensjbad moet blijven
247 Gemaakt: 2025-03-10
Geen boerkini in Kortrijk
772 Gemaakt: 2025-03-04
Respecteer de euthanasiewet
8262 Gemaakt: 2024-11-02
Stop uitbreiding kruispunt R11/Prins Boudewijnlaan-Red de berm, onze leefbaarheid en gezondheid
480 Gemaakt: 2025-02-21
Duurzame toekomst Acaciastraat
344 Gemaakt: 2025-03-04
Zeg NEE tegen AZC Dedemsvaart
102 Gemaakt: 2025-03-06
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
15204 Gemaakt: 2025-01-19
Kraamzorg moet blijven voortbestaan
664 Gemaakt: 2025-02-25
🛑 NEE TEGEN HET VERBOD OP AROMA’S IN VAPEPRODUCTEN IN BELGIË! 🛑
1184 Gemaakt: 2025-02-04
Stop herstructurering Ronda Gosaplein!! Eerst een totaal verkeersplan voor heel Goes!
271 Gemaakt: 2025-02-23
Please, protect our children in Europa against free online porn!
180 Gemaakt: 2023-06-07
Stop de Verkeerschaos in en om de Romboutstraat: Bescherm de Veiligheid van Onze Kinderen
70 Gemaakt: 2025-03-10