Zeg nee tegen azc Brunssum
Stop de opmars van EXTREEM RECHTS |
/ #2346 Het ware gezicht van Extreem Rechts2015-12-01 22:13De vrijheden van Obama, Franciscus en Humberto TanIk heb veel bewondering voor Barack Obama en Paus Franciscus. Als buitenstaander komen zij op mij over als sympathieke vooruitstrevende leiders. Een rol die onmogelijk perfect is te vervullen binnen een conservatieve administratie. Nee, een fan van de Amerikaanse politiek of de katholieke kerk, dat zal ik niet snel worden. Waarschijnlijk is het juist dit contrast dat deze mensen in mijn ogen zo laat schitteren. Je kunt de koers van een conservatieve massa alleen beïnvloeden door dit heel voorzichtig aan te pakken. Spreek je niet te resoluut uit tegen de huidige gang van zaken voordat de tijd er rijp voor is. Doe volgzaam mee met heersende tradities, en bekijk van moment tot moment wanneer de tijd rijp is voor idealen. Als Obama geen christen was, zou het dan denkbaar zijn dat hij president van de Verenigde Staten was geworden? Ik herinner me nog hoe een kerkelijke voorman van zijn gemeenschap de media moest overtuigen dat Obama toch echt wel overtuigd christen was. Fox News en de Tea Party deden (en doen) niets liever dan hem afschilderen als anti-christelijk. Een anti-christen met als tegenstrijdige agenda hun Amerika om te toveren tot zowel een Sodom en Gomorra als een islamitische shariastaat. Nu wil ik niet beweren dat Obama geen christen is. Dat kan me ook weinig schelen trouwens. Wel durf ik de stelling aan dat een humanistische president in de VS weinig kans maakt. Wijk je teveel af van de standaard, dan kun je het vergeten bij de massa. En in dat opzicht is Nederland geen haar beter. Zoals de Verenigde Staten o.a. hun christensuperieuriteit, wapenwetten en institutionele homofobie kenden, vinden we in Nederland Zwarte Piet als achterlijk onderdeel van de mainstream cultuur. Een merkwaardigheid waar we door traditie blind voor zijn geworden. Alle oprechte onschuld bij het merendeel van de fans ten spijt – dit zijn geen mensen met racistische bedoelingen. Onze minister-president maakt zich er in deze discussie nogal zwakzinnig van af met een: “Zwarte Piet is zwart en dat kan ik niet veranderen. Zo heet hij nu eenmaal“. Maar in een vrije democratie gaat de landelijke politiek (gelukkig) niet over cultuur, zelfs niet als deze nogal merkwaardige kenmerken heeft. Veel meer macht hebben de mainstream media. Een voorbeeld daarvan is RTL Late Night presentator Humberto Tan. Naar aanleiding van zijn oproep tot het aanpassen van Zwarte Piet noteert nu.nl :
Zelfs met zijn voorzichtige bewoordingen zal hij veel ongenuanceerde kritiek over zich heen krijgen. Hopelijk is zijn achterban wel bereid naar zijn argumenten te luisteren, omdat hij in tegenstelling tot ondergetekende tenminste nog “voorstander is van het sinterklaasfeest”. Bevindt Tan zich met deze handreiking nog binnen de geaccepteerde marges van ons traditionele volk? Joep vindt het kerstfeest met de jodelende Coca-Cola-man overigens net zo’n debiele traditie als het sinterklaasfeest.
|
|
Petitie voor vangnet ouders van ernstig zieke en terminale kinderen
EINDE CORONA CRISIS: Overheid sta behandeling van COVID-19 met HCQ en zink en / of Ivermectine toe!
Kortsnuiten Blijven Bestaan
Steun KEES van DAAIBOOI BEACH CURACAO
Gerechtigheid voor Francis en alle andere verkeersslachtoffers
BEHAALD! Unie Van Vrijwilligers wordt wegbezuinigd. Help ons!
Bescherm minderjarige vluchtelingen tegen het nieuwe asielbeleid!
Red Nederland: Heropen de Gaswinning!
Respecteer de euthanasiewet
Zwembad het Baafje Heiloo moet open blijven!
De St. Victorkerk behouden voor ontmoetingen.
Wij willen een eerlijke boer.inn.enlandbouw!
Behoud Losloopgebieden voor Honden op de Utrechtse Heuvelrug, in Austerlitz, en Zeist
Geen Noodopvang / AZC op het Hocrasterrein te Bussum
Gelijkwaardigherstel mag niet stoppen!
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
Is er iets dat u wilt veranderen?
Verandering vindt niet plaats door te zwijgen. De auteur van deze petitie stond op en ondernam actie. Zult u hetzelfde doen? Start een sociale beweging door een petitie aan te maken.
Start uw eigen petitieAndere petities waarin u mogelijk geïnteresseerd bent
Nee tegen AZC VLD-Holy
4751 Gemaakt: 2025-04-08
Nee, tegen meer opvanglocaties in Lansingerland
296 Gemaakt: 2025-04-16
Steun de Buurderij in Gent (Baarle)!
870 Gemaakt: 2025-04-08
Petitie schorsing PvO docent Guus Ruiter
277 Gemaakt: 2025-04-18
Veilig oversteken Minckelerstraat Anna’s Hoeve
224 Gemaakt: 2025-04-14
Kortsnuiten Blijven Bestaan
1992 Gemaakt: 2024-10-23
Wij willen Ann Desair niet terug als directrice!
104 Gemaakt: 2025-04-14
Omheinen van het hondenlosloopveld Chevalleraustraat te Ommen
121 Gemaakt: 2025-04-10
Meningen over het voorgestelde Asielzoekerscentrum in Venlo.
1786 Gemaakt: 2024-07-07
Mevrouw van der woude moet blijven
62 Gemaakt: 2025-04-15
Wij eisen het intrekken van de huidige vergunningen van de Fourwinds Policedog center in Geffen!
2460 Gemaakt: 2024-11-23
Pils Is Veel Te Duur
10668 Gemaakt: 2025-01-22
streptokokken test aanbieden bij zwangere vrouwen
32807 Gemaakt: 2022-03-01
GEEN hoogspanningscabine op buurtparking aan de hoofdingang GO-Flora School te Merelbeke-Melle
106 Gemaakt: 2025-04-08
Geen moskee Barendrecht
3717 Gemaakt: 2025-03-24
إلى رئاساتنا الكنسية الموقرة
43 Gemaakt: 2025-04-12
Laat de loempiakraam van MaiSon Vietnamese Specialiteiten op Binnenwegplein 20 in Rotterdam Centrum staan en sluit de kraam NIET!
22628 Gemaakt: 2020-06-30
the missing link moet blijven
55 Gemaakt: 2025-04-10
Bezwaar tegen padelbanen naast begraafplaats
44 Gemaakt: 2025-04-10
Teken voor behoud van het Betonbos!
264 Gemaakt: 2025-04-04